EKİP

GÜNEŞ AKSÜS / Kurucu Diyetisyen

12 Ağustos 1982'de Aydın’da doğdu. Orta ve lise eğitimini Aydın Efeler Süper Lisesi’nde tamamladı. Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden mezun oldu. Bitirme tezini “Panik Atak ve Beslenme” üzerine, bitirme seminerini “Zayıflama İlaçları” üzerine hazırladı. 

GÜNEŞ AKSÜS / Kurucu Diyetisyen

12 Ağustos 1982'de Aydın'da doğdu. Orta ve lise eğitimini Aydın Efeler Süper Lisesi'nde tamamladı. Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü'nden mezun oldu. Bitirme tezini "Panik Atak ve Beslenme" üzerine, bitirme seminerini "Zayıflama İlaçları" üzerine hazırladı. 

Üniversite eğitimini takiben İzmir'e yerleşti. İzmir'de özel bir estetik merkezinde kilo yönetimi birimini kurdu. Aynı zamanda diyaliz merkezinde böbrek hastalarında; beslenme ve tüp bebek merkezinde hamilelerde beslenme üzerine çalışmalarına devam etti. 

2006-2011 tarihleri arasında İstanbul'da Yaşasın Hayat! Kliniği'nde metabolik sendrom, diyabet, insülin direnci, polikistikover sendromu (PCOS) ve kilo kontrolü üzerine yoğunlaşarak çalımalarını sürdürdü. Beraberinde Hürriyet Gazetesi'nde 3 yıl köşe yazarlığı yaptı ve çeşitli dergilerde kilo kontrolü ile ilgili yazıları yayımlandı. 

2009 yılında 9 ay boyunca, editörlüğünü kendi yaptığı Sağlıklı Beslenme ve Diyet dergisini çıkardı. Yaşasın Yemek, Kolay Diyet kitaplarında konuk yazar olarak bulundu. 

2010 yılında yaptığı en güzel eseri ‘Sanat'ını' dünyaya getirdi. 

2011 yılında diyet yapmaktan bıkanlar için moral veren, kilo kaybederken sizi sıkmadan keyifle zayıflamanızı destekleyen kitabı Bana Diyet De-me!'yi çıkardı. 

2011 yılında eşi, hayat arkadaşı ve meslektaşı Dyt.Seren AKSÜS ile Diyetaktif'i kurdu. 

Burada bireysel (çeşitli yaş grupları, hamile, obezite, diyabet, metabolic sendrom, insulin direnci, poiikistikover sendrom (PCOS)) ve kurumsal beslenme danışmanlığı üzerine çalışmalarını sürdürüyor. 

Eşi Seren ve oğlu Sanat ile birlikte bol bol fotoğraf çekiyor.

Devamı..

SEREN AKSÜS / Kurucu Diyetisyen

Diyetisyen Seren Aksüs,10 Aralık 1980 yılında İstanbul’da doğdu. Orta öğrenimini Beşiktaş Lisesi’nde tamamladı. Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden mezun olduktan sonra İstanbul’da Alman Hastanesi’nde uzun süre beslenme ve diyet bölümü yöneticiliği yaptı. 

SEREN AKSÜS / Kurucu Diyetisyen

Diyetisyen Seren Aksüs,10 Aralık 1980 yılında İstanbul'da doğdu. Orta öğrenimini Beşiktaş Lisesi'nde tamamladı. Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü'nden mezun olduktan sonra İstanbul'da Alman Hastanesi'nde uzun süre beslenme ve diyet bölümü yöneticiliği yaptı. 

Eş zamanlı olarak Sports International başta olmak üzere çok sayıda özel klinik ve kurumda diyetisyen olarak görev adı. 

Bu yoğun çalışmaya vatani görev nedeni ile ara verdikten sonra mesleğini, eşi ile birlikte İstanbul'da Yaşasın Hayat! Kliniği'nde sürdürmeye karar verdi. 2007-2011 tarihleri arasında bu kurumda çalıştı. 

Türkiye'nin önde gelen holdingleri, ilaç firmaları, butik firmalar, oteller, marketler vb. firmaya kurumsal beslenme danışmanlığı yaptı ve yapmaya devam ediyor. (Fenerbahçe Spor Klübu, Sabancı Holding, Sifar İlaç, Pharma Nord, City Life, bu firmalardan bazıları) 

Eğitimi sırasında ve sonrasında ulusal ve uluslararası sayısız kongre, sempozyum ve konferansa katılan Dyt. Seren Aksüs, sürdürdüğü morbid obezite, metabolik sendrom, insülin direnci, diyabet, şirket, ilaç, ürün danışmanlığının yanı sıra özel ilgi alanı olan sporcu beslenmesi üzerinde yoğunlaştı. (Hacettepe Üni. bitirme tezini de sporcularda kilo değişimleri ile üzerine yapmıştır.) 

Çok sayıda milli yüzücü, voleybolcu ve sporcuya danışmanlık yapan Dyt. Seren AKSÜS, 2008–2009 sezonunda Fenerbahçe Profesyonel A futbol Takımı'nın yurt içi, yurt dışı beslenme danışmanlığını yaptı. 

2004 yılından beri Türkiye'nin önde gelen gazete ve dergi sütunlarında, TV ve radyo programlarında Diyetisyen olarak görüşlerini aktarıyor. (NTV, Show TV, Star, Hürriyet, Milliyet, Formsante, Beslenme ve Diyet Dergisi bu firmaların bazıları) 

Canından çok sevdiği ailesi, oğlu Sanat ve eşi Güneş ile birlikte Ortaköy'de yaşamakta ve her fırsatta onlara sarılmaktadır.

Devamı..

ECEM MAHAN / Diyetisyen

Ortaöğretimini Aydın Söke'de tamamlayan Ecem Mahan, Lisans eğitimini Yeditepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü'nde tamamlayarak 'Diyetisyen' ünvanı aldı. 2014-2016 yılları arasında özel bir klinikte çalışan Ecem Mahan, Şubat 2016 yılı itibarı ile DiyetAktif'te bireysel ve kurumsal danışmanlık yapıyor.

ECEM MAHAN / Diyetisyen

Ortaöğretimini Aydın Söke'de tamamlayan Ecem Mahan, Lisans eğitimini Yeditepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü'nde tamamlayarak 'Diyetisyen' ünvanı aldı. 2014-2016 yılları arasında özel bir klinikte çalışan Ecem Mahan, Şubat 2016 yılı itibarı ile DiyetAktif'te bireysel ve kurumsal danışmanlık yapıyor.

Devamı..

CAN İLERİOK / Sosyal Medya Uzmanı

1985 yılında İstanbul’da doğdu. Eğitim hayatını İstanbul'da tamamladı. 2005 yılında Diyetisyen Seren AKSÜS ile Alman Hastanesi bünyesinde çalıştı.

CAN İLERİOK / Sosyal Medya Uzmanı

1985 yılında İstanbul'da doğdu. Eğitim hayatını İstanbul'da tamamladı. 2005 yılında Diyetisyen Seren AKSÜS ile Alman Hastanesi bünyesinde çalıştı.

Acıbadem Sağlık Grubu başta olmak üzere bir çok özel sağlık kurumunda görev aldı. 2011'de kurulan DiyetAktif'te ilk günden beri sosyal medya ve operasyon sorumlusu olarak çalışıyor.

Devamı..

MÜNİRE ULUSAN / Koordinatör - Yönetici


MÜNİRE ULUSAN / Koordinatör - Yönetici

Devamı..