EKİP

GÜNEŞ AKSÜS / Kurucu Diyetisyen

1982 ‘de Aydın’da doğdu. Orta ve lise eğitimini Aydın Efeler Süper Lisesi’ nde tamamladı. Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden mezun oldu. Bitirme tezini “Panik Atak ve Beslenme” üzerine, bitirme seminerini “Zayıflama İlaçları” üzerine hazırladı.

GÜNEŞ AKSÜS / Kurucu Diyetisyen

1982 ‘de Aydın'da doğdu. Orta ve lise eğitimini Aydın Efeler Süper Lisesi' nde tamamladı. Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü'nden mezun oldu. Bitirme tezini "Panik Atak ve Beslenme" üzerine, bitirme seminerini "Zayıflama İlaçları" üzerine hazırladı.

Üniversite eğitimini takiben İzmir'e yerleşti. İzmir'de özel bir Estetik Merkezi'nde kilo yönetimi birimini kurdu. Aynı zamanda diyaliz merkezinde böbrek hastalarında beslenme ve tüp bebek merkezinde hamilelerde beslenme üzerine çalışmalarına devam etti.

2006-2011 tarihleri arasında İstanbul'da Yaşasın Hayat! Kliniği'nde metabolik sendrom, diyabet, insülin direnci, polikistikover sendromu (PCOS) ve kilo kontrolü üzerine yoğunlaşarak çalışmalarını sürdürdü. Beraberinde Hürriyet Gazetesi'nde 4 yıl köşe yazarlığı yaptı ve çeşitli dergilerde kilo kontrolü ile ilgili yazıları yayımlandı.

2009 yılında 9 ay boyunca, editörlüğünü kendi yaptığı Sağlıklı Beslenme ve Diyet dergisini çıkardı. Yaşasın Yemek , Kolay Diyet kitaplarında konuk yazar olarak bulundu.

2010 Yılında yaptığı en güzel eseri ‘Sanat'ını dünyaya getirdi.

2011 yılında eşi, hayat arkadaşı ve meslektaşı Dyt.Seren AKSÜS ile diyetaktif'i kurdu

Burada bireysel (çeşitli yaş grupları, hamile, obezite, diyabet, metabolic sendrom, insulin direnci, hipoglisemi, polikistikover sendrom (PCOS)) ve kurumsal beslenme danışmanlığı üzerine çalışmalarını sürdürüyor.

2011 Yılında diyet yapmaktan bıkanlar için moral veren, kilo kaybederken sizi sıkmadan keyifle zayıflamanızı destekleyen kitabı 'Bana Diyet De-me!' yi çıkardı.

Yine aynı yıl Türkiye'nin ilk ve tek radyo programı olan ‘Keyifli Diyet' programı ile 5 yıl boyunca Radyo D'de her pazartesi dinleyiciler ile buluştu.

2012 yılında Women's Health dergisinde köşe yazarlığına başlayan Aksüs, Vogue, Anne Bebek  gibi dergilere de yazmaya devam ediyor.

2013 yılından itibaren her Pazartesi ve Cuma Habertürk Gazetesi'ndeki Keyifli Diyet köşesinde okurları ile buluşmaya devam ediyor.

2014 yılında Doğan Kitap ( Doğan novus)'dan çıkan ikinci kitabı  ‘Güneşle Kaçamak Diyeti' ile hayatın tadını kaçırmadan kilo vermenin ve korumanın yollarını anlatıyor .

2016 yılında Doğan Kitap'tan çıkan 3. Kitabı ‘Çocuğum Ne Yesin?' de annelik deneyimleri ve çocuk beslenmesi hakkında verdiği eğitimler ile birleşiyor ve annelere yol gösteriyor.

2017 yılında ikinci kez anne oldu,  oğlu ‘Hayat' dünyaya geldi.

Eşi Seren , oğlu Sanat ve Hayat ile birlikte bol bol yürüyüş yapıyor, fotoğraf çekiyor.

Devamı..

ECEM BAHAR / DİYETİSYEN

Ben Ecem Mahan. Yeditepe Üniversitesi Besleme ve Diyetetik Bölümünden mezun oldum.

ECEM BAHAR / DİYETİSYEN

Ben Ecem Mahan. Yeditepe Üniversitesi Besleme ve Diyetetik Bölümünden mezun oldum. 

Devamı..

SEREN AKSÜS / Kurucu Diyetisyen

Diyetisyen Seren Aksüs,10 Aralık 1980 yılında İstanbul’da doğdu. Orta öğrenimini Beşiktaş Lisesi’nde tamamladı. Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden mezun olduktan sonra İstanbul’da Alman Hastanesi’nde uzun süre beslenme ve diyet bölümü yöneticiliği yaptı. 

SEREN AKSÜS / Kurucu Diyetisyen

Diyetisyen Seren Aksüs, 1980 yılında İstanbul'da doğdu. Orta öğrenimini Beşiktaş Lisesi'nde tamamladı. Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü'nden mezun olduktan sonra İstanbul'da Alman Hastanesi'nde uzun süre beslenme ve diyet bölümü yöneticiliği yaptı. 

Eş zamanlı olarak Sports International başta olmak üzere çok sayıda özel klinik ve kurumda diyetisyen olarak görev adı. 

Bu yoğun çalışmaya vatani görev nedeni ile ara verdikten sonra mesleğini, eşi ile birlikte İstanbul'da Yaşasın Hayat! Kliniği'nde sürdürmeye karar verdi. 2007-2011 tarihleri arasında bu kurumda çalıştı. 

Türkiye'nin önde gelen holdingleri, ilaç firmaları, butik firmalar, oteller, marketler vb. firmaya kurumsal beslenme danışmanlığı yaptı ve yapmaya devam ediyor. (Fenerbahçe Spor Klübu, Sabancı Holding, Sifar İlaç, Pharma Nord, City Life, bu firmalardan bazıları) 

Eğitimi sırasında ve sonrasında ulusal ve uluslararası sayısız kongre, sempozyum ve konferansa katılan Dyt. Seren Aksüs, sürdürdüğü morbid obezite, metabolik sendrom, insülin direnci, diyabet, şirket, ilaç, ürün danışmanlığının yanı sıra özel ilgi alanı olan sporcu beslenmesi üzerinde yoğunlaştı. (Hacettepe Üni. bitirme tezini de sporcularda kilo değişimleri ile üzerine yapmıştır.) 

Çok sayıda milli yüzücü, voleybolcu ve sporcuya danışmanlık yapan Dyt. Seren AKSÜS, 2008–2009 sezonunda Fenerbahçe Profesyonel A futbol Takımı'nın yurt içi, yurt dışı beslenme danışmanlığını yaptı. 

2004 yılından beri Türkiye'nin önde gelen gazete ve dergi sütunlarında, TV ve radyo programlarında Diyetisyen olarak görüşlerini aktarıyor. (NTV, Show TV, Star, Hürriyet, Milliyet, Formsante, Beslenme ve Diyet Dergisi bu firmaların bazıları) 
2016 yılından beri Akşam gazetesinde 'Diyet Kafası' köşesinde okurları ile buluşuyor.

Canından çok sevdiği ailesi, oğlu Sanat ve eşi Güneş ile birlikte Ortaköy'de yaşamakta ve her fırsatta onlara sarılmaktadır.

Devamı..