HİZMETLERİMİZ

Birebir
Danışmanlık


Kurumsal Danışmanlık
Fine Teams


Eğitimler ve
Seminerler


ilk görüşme

kontroller

kilo yönetim programları

hizmetler


Diyetaktif'te ilk gün…

Diyetaktif'te diyetisyeninizle 'ilk görüşme' yaklaşık 1 saat sürer.

Bu süre içinde diyetisyeniniz sizin vücut analizinizi yapar; sağlık, yaşam ve beslenme öykünüzü alır.

Elinizdeki verilerin yeterli olması durumunda, size bir beslenme programı ve eğitimi verir.

Eksik verilerin olması durumunda bir hafta sonraki görüşmenize kadar bu verileri tamamlamanız istenir.

Diyetisyeniniz, görüşme sonunda, ihtiyacınıza (yaşınıza, kilonuza, mevcut hastalıklarınıza ve beslenem durumunuza) göre, görüşme sıklığı ve süresini belirler.

İlk görüşmeye gelmeden önce;

Son 3 saat bir şey yemeyiniz. Son 3 ay içinde yaptırdığınız tahlilleriniz ve kullandığınız ilaçlar varsa listesini getiriniz.

 

ONLINE RANDEVU

Diyetaktif'te size uygun olan program belirlendikten sonra haftada bir veya 15 günde bir olacak şekilde kontrol randevularınız ayarlanır. Gebelik / aile – çocuk paketlerinde bu süre ayda bir olacak şekilde düzenlenebilir. Kontrol sıklığı kişiye göre değişebilir. Buna diyetisyeniniz ilk görüşmede karar verir. Haftalık görüşmelerinizde vücut analizi ve yaşam, beslenme öykünüz ayrıntılı incelenir, bir sonraki haftanın planı ve programı hazırlanır. Bu görüşmeler dahil olduğunuz programa göre 10 dakika ile 30 dakika arasında değişir. Diyetisyeniniz gerekli gördüğünde sizi psikolog ya da egzersiz uzmanı randevusu için yönlendirir.

 

da-MAXI:

Diyete başlamaya ve o büyük dönüşüme hazırsın. Ne kadar şanslıyız ki bunun için seninle geçirebileceğimiz bolca zaman var. Her kontrolü birlikte uzun sohbetler eşliğinde yapabiliriz. Sonuçlarını da çok daha hızlı ve etkili bir şekilde elde edebilmek için senin yanındayız.

da-MIDI:

Hayatında ve bedeninde kalıcı bir değişiklik yapmaya karar verdin. Yoğun çalışmaların arasında bizimle yapacağın kısa görüşmelerle sevdiklerine daha fazla vakit ayırabilirsin. Nokta atışı kontroller ve başarılı sonuçlarınla tanışmak için can atıyoruz.

da-MINI:

Karar verildi, o diyete başlanacak! Ancak bu yoğunlukta, bu şehir karmaşasında bu nasıl olacak deme. Bize gelecek zamanın olmadığının farkındayız. Bu yüzden sana uzaktan destek oluyoruz. Dilerseniz Internet yoluyla, dilerseniz ayda bir düzenleyeceğimiz görüşmelerle yanındayız.

da-KIDS:

Bir çocuğu mutlu yetiştirebilmek, onun hayatını güzelleştirmek demektir. Bizler çocuklarınızın hayat kalitesini ve standartlarını yükselterek, toplumda daha mutlu bireyler olmalarını amaçlıyoruz. Onların hayatları boyunca sağlıklı beslenmelerini sağlamak için her zaman yanınızdayız.

Okulda danışmanlık hizmeti

Çocuklarımızı okullarında ziyaret ediyor ya da dilerseniz okuldaki beslenmeleri hakkında sizden detaylı bilgi alıyoruz. Önce aileyi, sonra çocuğu bilinçlendirmeyi amaçladığımız bu program ile çocuklarınızın okul zamanında da dengeli beslenebilmesi için etkili çözümlerimizle yanınızdayız.

Eğitim & Seminer Hizmeti

Hem bilinçlenmek hem de çocuğunuzla keyifli bir gün geçirmek için seminer ve eğitimlerimizi takip etmeyi unutmayın. Kitap önerilerimizle çocuk beslenmesine dair yepyeni bilgiler edinin. Çocuklarınızın sağlıkla büyümesi için hiçbir yerde bulamayacağınız ipucu ve önerileri eğitim, seminer ve kitaplarımızla keşfetmeniz için yanınızdayız.

Da-PRO:

Biliyoruz, her dakikası dolu olan ajandana Nişantaşı'nda bir yürüyüş ile Diyetisyene ayıracak zamanın yok. Merak

etme biz seni düşünüyoruz.

Sen gelemiyorsan, biz geliriz.

 

Çok zamanını almadan ölçümleri yerinde alır ve sana takip etmen gereken programı ulaştırırız.

Asistanın bize ulaşır ise kalanını senin için organize etmekten büyük mutluluk duyacağız.

Sağlığını koruman, bu yoğun tempoda her şeyden daha önemli.

ONLINE RANDEVU

Kilo Yönetimi (Kilo Verme - Kilo Alma)

Kilo kontrolü dünyadaki en zor şey gibi görünüyor olabilir. Evet, kolay olmadığı doğru ama bu dönemde iyi bir ekip arkadaşına ihtiyacınız var. Diyetaktif bu önemli yolculukta profesyonel ekibi ile her an yanınızda.

Daha önce başaramamış olabilirsiniz. Diyetaktif ekibi önce neden kilo aldığınızı araştırır ve tüm engelleri ortadan kaldırmak için sizi bir ekip olarak takip eder.

Başarılı sonuçlara ulaşmamızın sırrı sık görüşme aralıkları, e-mail-telefon ile iletişim kurabilme ve en önemlisi sizin hayatınızın bir parçası olabilmemize dayanır. Eğitime dayalı sistemimiz, günlük takibi ve kilo korumaya yönelik hedeflerimiz de başarılı sonuçlar görmemizi sağlar.

Sağlıklı Yaşam

Sağlıklı beslenme, vücudunuzu hastalıklara karşı koruyabilmek, aktif olabilmek , fit ve zinde olabilmek, fiziksel ve ruhsal olarak iyi hissedebilmek için doğru besinleri ve içecekleri seçebilmenizdir.

Sağlıklı beslenme anne karnından başlar ve hayatımız boyunca yaşam kalitesini etkiler. Sağlıklı Yaşam Eğitimlerimizle sağlıklı beslenme ile hayatınızda neleri değiştirebileceğinizi öğrenecek, aklınızda kalabilecek kısa ve önemli cümlelerle kendinize çok iyi bakabileceksiniz.

Hamilelik - Emzirme Dönemi Beslenmesi

Hayatınızın en keyifli dönemi başlıyor. Bir bebek bekliyorsunuz. Bu heyecanlı ve keyifli yolculukta onun tüm ihtiyaçlarını karşılamanız için biz yanınızdayız.

Sadece anne değil, anne ve baba adaylarının nasıl beslenmesi ve nelere dikkat etmesi gerektiğini öğrenecek, doğumdan sonra nasıl kilo verilir, sütü arttıran besinler nelerdir, bu durumlarda baba nelere dikkat etmelidir gibi önemli sorulara cevap bulacaksınız.

Sporcu Beslenmesi

Kilo yönetiminde en özen gösterilmesi gereken konulardan biri sporcu beslenmesidir. Spor yapanlar sağlıklı olmanın sırlarını biliyor olsalar bile, bu sağlığı dengeli ve doğru beslenmeye desteklemeleri gerekmektedir.

Egzersiz yapan kaslar, onları besleyecek gıdalara ihtiyaç duyarlar. Kas yapımı ve dayanıklılığın artması için proteinlerin ve karbonhidratların önemi büyüktür. Sporcu beslenmeleriniz için tüm uzmanlığımızla yanınızdayız.

Metabolik Sendrom

Günümüzde metabolik sendromdan daha sık bahsetmeye başladık. Karın çevresi yağlanması, kilo fazlalığı, tansiyon yüksekliği, kan lipitlerinde artış, şeker-insülin sorunları belirtilerinde sadece üçünün olması metabolik sendrom göstergesidir.

Neler metabolik sendroma yol açar? Ailemizde varsa biz kendimizi nasıl koruyabiliriz? Metabolik sendromu nasıl yenersiniz? sorularına cevap bulacaksınız.

Diyabet ve Beslenme

Son yıllarda diyabetin çok arttığını ve hatta çocukluk çağında daha sık görüldüğünü ne yazık ki biliyoruz. Bununla birlikte obezite sorunu ve buna bağlı hastalıklar da artıyor. Beslenme bozuklukları ve haraketsiz bir yaşam bu sorunların büyümesini destekliyor.

Diyabet tadevisinde birinci sırada gelen şey ne yediğinizdir. Yasaklar değil, sağlıklı beslenme sayesinde şekerinizle anlaşabilirsiniz. Dikkatli bir beslenme ile diyabetin hiç bir sıkıntısı yaşamazsınız. Diyabet için glisemik indeks, glisemik yük kavramlarını bilmeli ve bunun günlük yediklerinizde nasıl etkisi olduğunu öğrenmelisiniz.

Hipertansiyon ve Beslenme

Tansiyon sorunu hayat kalitesini oldukça etkiler. Tuzu hayatımızdan çıkarmak yeterli olmuyor. Aslında yapmanız gereken birkaç şey daha var. Hangi besinler tansiyonu etkiler? Besinleri artırmak veya azaltmak tansiyonu düşürebilir mi? Hangi sıvılar sizin tansiyonunuzu dengeler? Tansiyon sorunu yaşayanlar hangi egzersizleri yapabilirler? Hipertansiyon ve beslenme hakkında merak ettiğiniz her sorunun cevabını Diyetaktif uzmanlarından öğrenebilirsiniz.

Hem bilinçlenmek hem de çocuğunuzla keyifli bir gün geçirmek için seminer ve eğitimlerimizi takip etmeyi unutmayın. Kitap önerilerimizle çocuk beslenmesine dair yepyeni bilgiler edinin. Çocuklarınızın sağlıkla büyümesi için hiçbir yerde bulamayacağınız ipucu ve önerileri eğitim, seminer ve kitaplarımızla keşfetmeniz için yanınızdayız.


Keyifli Diyet

Çocuğum Ne Yesin

Diyet Yaparken Karşılaşılan Sorunlar Ve Çözümleri

Yaşlılıkta Beslenmenin Önemi

Sağlıklı Besin Hazırlama Ve Pişirme Teknikleri

Kadınlarda beslenme ve özel egzersizler

Hamilelik Ve Doğum Sonrası Beslenme

İş adamlarına Yönelik İpuçları

İş Yerinde Performansı Arttırmanın Yolları

Alışveriş Yaparken Kilo Almayın

Egzersiz Eğitimleri

Sağlıklı Yaşam İçin Kilo Kontrolü Nasıl Sağlanır?

Okul Çağında Beslenme (ailelere/çocuklara)

Erkeklerde Beslenme ve özel egzersizler

Genç Kalmanın YollarıONLINE RANDEVU